Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 Mamina kuhinja

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24606
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptyPet Feb 03, 2012 6:30 am

Evo ja sam danas prvi put cerkici dala paradajz a spremila sam tako sto sam izmesala brokoli, piletinu, 1 paradajz, boraniju i pavlaku i bas joj se dopalo Smile cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22851
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptySub Feb 04, 2012 3:35 am

Mi smo danas ručkali ćuretinu (belo meso) sa krompirom, tikvicom i graškom Wink
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22851
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptyUto Feb 07, 2012 11:55 pm

Knedlice od mlevenog mesa

Sameljite kuvano pileće ili ćureće meso. Dodajte mu žumance i kašiku-dve pšeničnog brašna, pa od ove smese napravite knedlice. Ispecite ih na ulju.
Stavite u šerpicu kašiku ulja i kašičicu brašna. Kada požuti, dodajte sok od paradajza i malo vode. Kada provri, dodajte knedlice od mesa. Kuvajte još desetak minuta. Uz tako pripremljene knedlice, detetu možete ponuditi i kačamak od kukuruznog griza ili pire od krompira, pomešan sa kuvanom šargarepom.


Poslednji izmenio Majček dana Sre Feb 08, 2012 12:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22851
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptySre Feb 08, 2012 12:00 am

Gusta supa od pilećeg mesa

Dobro očišćeno i oprano povrće stavite u lonac, zajedno s belim pilećim mesom. Dodajte vodu i kuvajte dok meso sasvim ne omekša. Izvadite povrće iz lonca i usitnite ga pomoću miksera. Isto uradite i s mesom. U drugi lonac stavite malo margarina, kada porumeni dodajte mu usitnjeno povrće i meso, pa prelijte supom. Pustite da prokuva još desetak minuta a ukoliko želite možete dodati pirinčane pahuljice ili kukuruzni griz. Ohladite supu i dajte je bebi da jede.


Poslednji izmenio Majček dana Sre Feb 08, 2012 12:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22851
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptySre Feb 08, 2012 12:00 am

Palačinke od jabuka

Pomešajte brašno, žumance, vodu i kašičicu ulja – otprilike u onoj razmeri kao kad pravite klasične palačinke. Dobro umutite mikserom tako da testo bude glatko i bez grudvica. U smesu dodajte naribane jabuke. Promešajte i ostavite desetak minuta da odstoji. Pecite na ulju, kao i obične palačinke. Ostavite da se ohladi, pa ponudite detetu iscepkano na komadiće.
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24606
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptyNed Mar 04, 2012 11:12 pm

LOSOS NA NEOBIČAN NAČIN
Od 12.meseca

200 g šargarepe
130 g lososa bez kože
60 ml soka od narandze
40 g narendanog trapista
Pola kašičice putera
2 kašike adaptiranog mleka

Skuvajte sargarepu u malo vode. Izgnječite je viljuškom. Dodajte puter i mleko, malo posolite, a zatim sve zajedno dobro umutite. U medjuvremenu izdinstajte meso lososa na malo maslinovog ulja i vode dok ne omekša. Izvadite ga iz posude, odstranite mu sve kosti, sitno iseckajte, pa ga vratite u posudu. Dodajte sok od narandze, pa promešajte. Pomesajte sargarepu i meso, a zatim preko jela pospite narendani sir.
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22851
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptyPon Mar 05, 2012 3:47 am

Mi danas baš jeli lososa, ali na običan način spremljen Very Happy Propržila sam ga na malo masl.ulja i sa hlebom je samo jela. Ona baš voli ribu bounce
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24606
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptyPon Mar 05, 2012 3:59 am

Ja je Uni nisam spremala ko zna od kad...
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22851
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja EmptyPon Mar 05, 2012 4:11 am

Sari se verovatno sviđa zato što je to nešto novo-dosadilo joj je valjda sve jedno isto-piletina, teletina, i ponekad ćuretina Arrow
Kad ručka samo viče mmmm Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mamina kuhinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Mamina kuhinja   Mamina kuhinja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mamina kuhinja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Posna kuhinja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: Dete :: ISHRANA-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.