Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 VANMATERICNA TRUDNOCA

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24616
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

VANMATERICNA TRUDNOCA Empty
PočaljiNaslov: VANMATERICNA TRUDNOCA   VANMATERICNA TRUDNOCA EmptyPet Jan 27, 2012 12:40 am

Pod vanmateričnom trudnoćom podrazumevamo usađivanje i razvijanje oplođenog jajašca izvan materice, najčešće u jajovodima, a u vrlo retkim slučajevima negde u donjem trbuhu ili na jajniku. Pošto ni jedno od ovih mesta ne pruža oplođenoj jajnoj ćeliji sve potrebne uslove za razvijanje, dolazi ranije ili kasnije do prekida trudnoće.

Uzroci trudnoće izvan materice su najčešće razne nepravilnosti na putu kojim oplođeno jajašce treba da prođe do materice. Nedovoljno razvijena, iskrivljena materica ili prirasli jajovodi, sa odebljalom, neravnom sluzokožom, mogu da budu prepreka da oplođeno jaje dođe u matericu. Ove nepravilnosti su najčešće posledice zapaljenja unutrašnjih polnih organa.

U slučaju pojave vanmaterične trudnoće, takođe će vam izostati menstruacija. Možete osećati i druge znake trudnoće, kao gađenje, jutarnje povraćanje i nesvesticu, ali u manjoj meri nego kod pravilne trudnoće.

Obično dve do tri nedelje posle izostale menstruacije, katkada i kasnije, dolazi do pojave jasnih znakova vanmaterične trudnoća. Iznenada ćete oseti jak bol u donjem trbuhu od kojeg ćete prebledeti, možete se i onesvesti, puls će vam biti ubrzan, a može vam se i povraćati. Takođe, možete i da prokrvarite ali ne jako.

Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
me_

me_


Broj poruka : 28
Points : 22205
Reputation : 0
Datum upisa : 29.03.2012
Godina : 40

VANMATERICNA TRUDNOCA Empty
PočaljiNaslov: Re: VANMATERICNA TRUDNOCA   VANMATERICNA TRUDNOCA EmptyČet Apr 05, 2012 5:43 am

Preživjeh ima dvije godine, nedaj Bože nikom grrrrr....
Nekih 30 minuta luđačke boli u leđima nakon čega sam došla na Hitnu gdje su me vratili doma kazavši da se radi o spontanom pobačaju. Da mi sestra nije djelatnik KBCa vjerojatno se nebih vračala na Hitnu do fatalnijeg ishoda. Lječena methotrexatom, nekih pet inekcija, i nakon 30 dana stigla kući iz bolnice. Šokantno, barem meni tada, što da kažem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admincentar.net/mybb/
 
VANMATERICNA TRUDNOCA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trudnoća i post
» Makrobiotika i trudnoca
» Trudnoca i posao
»  Bolesti bubrega i trudnoća
» Trudnoca i priprema za dojenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: Želim bebu :: PROBLEMI-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.