Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 Vakcina,MMR-kako vam podnose deca

Ići dole 
+2
strumfeta
neda
6 posters
AutorPoruka
neda

neda


Broj poruka : 38
Points : 22332
Reputation : 0
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 40
Lokacija : km

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptySub Feb 25, 2012 9:48 pm

Juče sam zvala dr.Neda od srede ima tt,kaže od vakcine MMR.Od sinoć i povraća.
Sad ima 38,7.Gadi joj se na sve sem čaja.Kaki često,neznam više šta.Oslabila je,baš joj se vidi......
Nazad na vrh Ići dole
strumfeta
Moderator
strumfeta


Broj poruka : 309
Points : 22767
Reputation : 0
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 36
Lokacija : Negde...tu...iza duge :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptySub Feb 25, 2012 11:14 pm

joj dusica mala, samo neka pije dosta tecnosti. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22811
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptySub Feb 25, 2012 11:35 pm

neda ::
Juče sam zvala dr.Neda od srede ima tt,kaže od vakcine MMR.Od sinoć i povraća.
Sad ima 38,7.Gadi joj se na sve sem čaja.Kaki često,neznam više šta.Oslabila je,baš joj se vidi......
Uh...Pa zato sam te i pitala kad je primala vakcinu, znala sam da je zbog toga Sad A jel ni mleko neće da pije, samo čaj??? Jesi li rekla to Dr?
Nazad na vrh Ići dole
Apfel

Apfel


Broj poruka : 38
Points : 22328
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2012
Godina : 39

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Feb 26, 2012 12:29 am

neda ::
Juče sam zvala dr.Neda od srede ima tt,kaže od vakcine MMR.Od sinoć i povraća.
Sad ima 38,7.Gadi joj se na sve sem čaja.Kaki često,neznam više šta.Oslabila je,baš joj se vidi......
Jel moguce da povraca i cesto kaki od MMR-a? Moja deca su super podnela MMRvakcinu,cak ni T nisu imale...
Kad povraca i cesto kaki nikako ne davati detetu mleko,mi smo skoro imali stomacni virus uz povracanje i proliv,dr. mi je rekao da niposto ne dajem mleko...
Oporavice se ona kroz par dana...
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24566
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Feb 26, 2012 3:59 am

Jao baš mi je zao Nede... Sad
Mi MMR primamo početkom marta. Nadam se da će proći bez temperature.
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
strumfeta
Moderator
strumfeta


Broj poruka : 309
Points : 22767
Reputation : 0
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 36
Lokacija : Negde...tu...iza duge :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Feb 26, 2012 8:21 am

tijana je na prethodnu dozu malo odreagovala, imala temperaturu ne nesto visoku i bila joj je natecena ruka malo vise, u sredu idemo da primimo Sad nadam se da ce biti sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
Apfel

Apfel


Broj poruka : 38
Points : 22328
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2012
Godina : 39

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Feb 27, 2012 12:07 am

neda ::
Juče sam zvala dr.Neda od srede ima tt,kaže od vakcine MMR.Od sinoć i povraća.
Sad ima 38,7.Gadi joj se na sve sem čaja.Kaki često,neznam više šta.Oslabila je,baš joj se vidi......
Kako ste danas?
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22811
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Feb 27, 2012 12:13 am

Apfel ::
neda ::
Juče sam zvala dr.Neda od srede ima tt,kaže od vakcine MMR.Od sinoć i povraća.
Sad ima 38,7.Gadi joj se na sve sem čaja.Kaki često,neznam više šta.Oslabila je,baš joj se vidi......
Kako ste danas?
I ja se to isto pitam... Question
Nazad na vrh Ići dole
strumfeta
Moderator
strumfeta


Broj poruka : 309
Points : 22767
Reputation : 0
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 36
Lokacija : Negde...tu...iza duge :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptySre Feb 29, 2012 11:41 am

Majček ::
Apfel ::
neda ::
Juče sam zvala dr.Neda od srede ima tt,kaže od vakcine MMR.Od sinoć i povraća.
Sad ima 38,7.Gadi joj se na sve sem čaja.Kaki često,neznam više šta.Oslabila je,baš joj se vidi......
Kako ste danas?
I ja se to isto pitam... Question

zene, gde nam je neda? da li joj je bojle? Question
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22811
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptySre Feb 29, 2012 7:06 pm

Ne znam...Baš me brine što se ne javlja Sad
Nazad na vrh Ići dole
ZenaZmaj

ZenaZmaj


Broj poruka : 47
Points : 22329
Reputation : 0
Datum upisa : 26.02.2012
Godina : 45
Lokacija : Iza duge :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPet Mar 02, 2012 8:52 pm

Sto se tice vakcina svo moje 3 dece je primalo iz DZ i da kucnem u drvo ni jedno nije imalo do sad T a na primer moja zaova je kupovala i svaki put je mali imao T ....aj budi pametan
Nazad na vrh Ići dole
strumfeta
Moderator
strumfeta


Broj poruka : 309
Points : 22767
Reputation : 0
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 36
Lokacija : Negde...tu...iza duge :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Mar 05, 2012 7:58 am

mi smo danas primile mmr i da kucnem u drvo super je podnela, nije cak ni plakala, i septembru imamo poslednju dozu dtp i to je to konacno, do polazka u prvi razred nista Smile mislim da je 100 * teze podnosim te vakcine od tijane. I moje su primale u dz nisam im kupovala i nismo imale nekih preteranih problema obe su imale malo temp posle druge doze i ta temp je isla samo do tako da im i nisam davala nista od lekova.
Nazad na vrh Ići dole
neda

neda


Broj poruka : 38
Points : 22332
Reputation : 0
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 40
Lokacija : km

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptySub Mar 10, 2012 10:03 pm

Žene,mi smo 27. zaglavili u bolnicu.Infektivna mononukleoza,a primila je vakcinu,pa otišlo bestraga-angina,bronhitis,opstrukcije,uvećana jetra.Primala longacef,urbazon,inhalacije,kiseonik 2 noći..Ležali 9 dana,sutra kontrola.
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22811
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Mar 11, 2012 1:05 am

neda ::
Žene,mi smo 27. zaglavili u bolnicu.Infektivna mononukleoza,a primila je vakcinu,pa otišlo bestraga-angina,bronhitis,opstrukcije,uvećana jetra.Primala longacef,urbazon,inhalacije,kiseonik 2 noći..Ležali 9 dana,sutra kontrola.
Uh čoveče... Crying or Very sad Kakav propust lekara, sramota! Ja se baš ne razmem u te stručne nazive, jel "Infektivna mononukleoza" upala grla ili šta? Kako to Dr nije videla pre nego što joj je dala vakcinu?!!
Duša mala... Verujem da ste se namučile u bolnici Crying or Very sad Kako je ona to sve podnela? A Maša?
Nazad na vrh Ići dole
neda

neda


Broj poruka : 38
Points : 22332
Reputation : 0
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 40
Lokacija : km

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Mar 11, 2012 10:49 pm

To je "bolest poljupca" takozvana.Danas bili na kontrolu,prestravljena,kad ugledala mantile.Masa bila kod m mame.
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24566
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Mar 11, 2012 11:02 pm

jao duša mala... Baš se namučila Sad baš mi je žao. Sta su vam rekli na kontroli?
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
neda

neda


Broj poruka : 38
Points : 22332
Reputation : 0
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 40
Lokacija : km

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyNed Mar 11, 2012 11:48 pm

Sve je u redu.Da je čuvamo sad,oslabljen joj imunitet.
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22811
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Mar 12, 2012 1:23 am

neda ::
To je "bolest poljupca" takozvana..
Bože...Ja prvi put čujem za ovo, nisam znala da može biti tako opasno...
Još se sad i tripujem da nije i Sara to dobila jer ima upaljeno grlo i visoku T Crying or Very sad
Kako su otkrili da je Neda to imala? Jel ste radili neki test?
Nazad na vrh Ići dole
neda

neda


Broj poruka : 38
Points : 22332
Reputation : 0
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 40
Lokacija : km

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Mar 12, 2012 6:47 am

Test krvi u HIGIJENSKI ZAVOD
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22811
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Mar 12, 2012 9:13 am

neda ::
Test krvi u HIGIJENSKI ZAVOD
Hvala Nedo ali nadam se da mi neće trebati Rolling Eyes

UN@ jeste li bili danas vi na vakcini?
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24566
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca EmptyPon Mar 12, 2012 12:30 pm

Nismo, odlažem...
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
Sponsored content





Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcina,MMR-kako vam podnose deca   Vakcina,MMR-kako vam podnose deca Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcina,MMR-kako vam podnose deca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako deca postaju razmažena
» Pentaxim ili državna vakcina?
» Deca i disciplina
» Deca i obaveze
» Deca sa disleksijom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: Dete :: Nas mali čovek :: Vakcine i vakcinacija-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.