Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 Priče sa porodjaja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24621
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Priče sa porodjaja Empty
PočaljiNaslov: Priče sa porodjaja   Priče sa porodjaja EmptySub Feb 18, 2012 1:26 am

...
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
Okana

Okana


Broj poruka : 6
Points : 22341
Reputation : 0
Datum upisa : 26.02.2012
Godina : 39
Lokacija : Republika Srpska

Priče sa porodjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Priče sa porodjaja   Priče sa porodjaja EmptyNed Feb 26, 2012 1:52 pm

Porodjaj je krenuo po skolski- 12 sati prije samog izlaska bebe osjetila sam bolove na sat vremena, pa na pola sata, i razmak izmedju kontrakcija se stalno smanjivao. U bolnicu sam otisla kada su bolovi bili na 5 minuta, a ja 5 prstiju otvorena. Nerviralo me sto se sve desavalo nocu, pa sam morala krenuti negdje oko 4:30h, u 8h sam bila u sali, a malac je poslije sat i po dosao na svijet. I love you
Indukcija je ubrzala sve, bolovi skoro neizdrzivi, nezgodno postavljena beba, nervozna doktorica... Sve u svemu, jako mucno iskustvo... Kada je beba izasla, radili su mi reviziju posteljice na zivo, to je nesto gore od samog porodjaja, a usivanje je tek prica za sebe. Od silne krvi dr koja me porodila nije znala kako da me usije Shocked pa je zvala nacelnicu koja je izgrdila zasto me nisu poradjali na carski rez. Bebi je dva puta pupcana vrpca bila obmotana oko vrata, ali sve je, hvala Bogu, bilo kako treba.
Ne bih ovim svojim losim iskustvom da uplasim buduce mamice, jer i meni sa ove vremenske distance to ne izgleda toliko lose. Smile
Kada znate zasto sve to trpite, puno je lakse, i sve se brzo prebrodi. I love you
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22866
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Priče sa porodjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Priče sa porodjaja   Priče sa porodjaja EmptyNed Feb 26, 2012 10:19 pm

Moj porođaj je krenuo 12 dana pre termina, u 6h ujutru mi pukao vodenjak, ali bolove nisam imala. U 7h sam već bila u bolnici, pregledom su utvrdili da sam otvorena 1 prst, sat vremena su trajale pripreme, u 8h su me stavili na sto, priključili indukciju, rekli da merim kontrakcije...i tako sam 4 sata bila na stolu, bolovi sa indukcijom užasni, a za to vreme uspela da se otvorim samo 2,5 prsta!!! A pritom se beba još više penjala gore... Plodova voda je skoro sve otišla, i Dr koji mi je vodio trudnoću mi je predložio carski rez, na koji sam ja sa osmehom otišla Very Happy jer bi se ovako patili i ja i beba, i ko zna koliko bih još bila na stolu.
Radili su mi carski u spinalnoj anesteziji, odmah sam videla svoju bebicu I love you i mnogo sam zadovoljna kako je sve proteklo.
Rana od carskog boli, naročito prvih dana, ali sve da izdžati kad znate koji ste poklon za to dobilli I love you
Nazad na vrh Ići dole
Apfel

Apfel


Broj poruka : 38
Points : 22383
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2012
Godina : 39

Priče sa porodjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Priče sa porodjaja   Priče sa porodjaja EmptyNed Feb 26, 2012 11:51 pm

Prvi porodjaj je krenuo 30.juna oko 19h,lagani bolovi,oko 03h po ponoci mm je nazvao bolnicu i najavio nas dolazak... Kada su me pregledali nisam bila otvoreNa ni mm. Malo su me drzali na CTG aparatu,proveravali kontrakcije,stavljali u kadu sa vrucom vodom,ne bi li pocela da se otvaram. na kraju su ustanovili da su to lazni bolovi i da idemo kuci,pa da oko 22h te veceri dodjem na pregled. Opet sve isto,slabi bolovi i neotvaranje. Ostavili su me te veceri u porodilistu i dali nesto da ne osecam bolove da bih mogla da spavam. tako je i bilo,s vremena na vreme babica je dolazila da proveri kako sam. 2.juna oko 22h su mi dali epidural,ponovo da bih mogla da spavam i rekli da ce mi oko 4h ukljuciti indukciju,pa ako ponovo ne budem se otvarala porodice me na carski. 3.juna oko 11h mi je napokon pukao vodenjak i babica je rekla da sam otvorena 4 prsta,da ce meprebaciti u salu. Mm je bio svo vreme uz mene... U 14 i 30 se rodila moja dugo ocekivana bebica... Porodjaj sve u svemu super,jedino sto sam se pocepala nenormalno,i imala 20 savova...
Drugi porodjaj je kruenuo totalno drugacije,6 dana posle termina,pukao mi je vodenjak oko 22h 11.decembra,ponovoje mm zvao porodiliste da pita sta da radimo,rekli su mi kako zelim,ili da odmah dodjem ili da cekam da krenu bolovi... Srecom pa smo otisli odmah,bolovi su krenuli oko 23 i 30,tek sam onda shvatila sta znace "bolovi",oko 02 h me je babica pitala zelim li epidural(doslo mi bilo da je izljubim) I tako oko 2h su mi dali pediju,spavala sam do 06i30h ,a onda su krenuli naponi. Mm je zvao babicu koja me je pregledala i rekla da se poradjam. Rodila sam u 06 i 45h... Moram da kazem da sam se tada tresla kao prut od nekog straha,ni sama neznam zasto. Kad je sve bilo gotovo i daLI mi bebicu na grudi prvo sam pitala jesam li se opet pocepala,srecom nisam,samomalo. Ovde ne seku pre porodjaja...
Nazad na vrh Ići dole
strumfeta
Moderator
strumfeta


Broj poruka : 309
Points : 22822
Reputation : 0
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 36
Lokacija : Negde...tu...iza duge :)

Priče sa porodjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Priče sa porodjaja   Priče sa porodjaja EmptySre Feb 29, 2012 11:04 am

27. februara 2007 u 19.30 me je nesto preseklo preko celog stomaka i ledja zastala sam na trenutak i mm me naravno pitao sta mi je ( a nedelju dana bi me za svaku moju grimasu pitao JEL IDEMO A? DA TE VOZIM? JEL IDEMO? Smile ) samo sam se nasmejala i rekla da nije nista. zavrsavala sam poslove po stanu kao i obicno i legla negde oko 01.30 i to momenta krecu blagi bolovi toliko jaki tek da mi ne daju da se uspavam, oko 5 izjutra su postali bogami bas jaci i cesti na po 5 min. probudila sam mm i rekla sta mi je, bolovi se pojacavali i vec su bili na po 2 min, oko7 smo krenuli u bolnicu, pregledali me i rekli da sam samo prat otvorena i da nece skoro bebica da se rodi ali da bi bilo pozeljno da ostanem u bolnici, kad sam pitala da li bas moram ili mogu kuci pa da dodjem ako krene porodjaj rekli da za svaki slucaj ostanem. smestili su me u sobu i to sa kineskinjom koja je jedva pricala srpski.
u 20.30 je dosao doktor i ponovo sam otisla na pregled i rekao da ce biti uskoro u pola 10 dolazi babica i vodi me u salu, a sve vreme bolovi toliki da su mi se rasklimali svi zubi u vilici sutra dan Smile
busi mi vodenjak, ukljucuje indukciju, bolovi nesnosni ali napona nema, to je trajalo nekih pola sata, pa je dosao doktor pokusao vakumom i i dalje nista od napona, i onda naravno hitan carski, ja iscrpljena od bolova padam u trans, voze me u operacionu, a tamo nema anesteziologa ni anesteziju ne mogu da nadju, opsti haos, poceli su porodjaj oko 22.30 i teodora se rodila u 22.55, u celoj toj zbrci i mojim mukama njoj su krenuli losi tonovi, pa su imali problema dosta sa njom, na rodjenju je dobila ocenu 4, ali srecom sve se dobro zavrsilo, mene su probudili oko 1 posle ponoci i bila sam skroz nesvesna da sam se u stvari porodila i da je vec gotovo i onda su mi doneli moju kiflu okupanu, prelepu i glasnu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priče sa porodjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Priče sa porodjaja   Priče sa porodjaja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Priče sa porodjaja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Znojenje nakon porodjaja
» Menstruacija nakon porodjaja
» Kada poceti sa vezbanjem nakon prirodnog porodjaja?
» Inkontinencija nakon porodjaja
» Oporavak nakon porodjaja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: POROĐAJ :: Nakon porodjaja-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.