Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 Ta dosadna gorušica...

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24596
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyPet Feb 17, 2012 9:57 pm

Ako osećate žarenje u želucu koje se "diže" prema grlu, izazivajući neprijatno peckanje, onda patite od gorušice ( žgaravice ). Neke trudnice ova tegoba muči u ranoj trudnoći, medjutim većina od nje pati u trećem tromesečju. Evo i zbog čega : hormoni trudnoće usporavaju probavu, pa se hrana duže zadržava u želucu. S druge strane, druga " garnitura " hormona opušta mišiće, pa i onaj izmedju jednjaka i želuca, čime se omogućava vraćanje kiseline iz zeluca u jednjak. Uz sve to, povećana materica " gura " organe prema grudnom košu, tako da je pojava gorušice neizbežna.
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22841
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyNed Feb 26, 2012 10:06 am

Ja na sreću nisam imala probleme sa gorušicom. Možda sam par puta osetila kao to žarenje, ali to je sledilo nakon baš nekog obilnog obroka Smile pa kontam da bi se to desilo i da nisam trudna Very Happy
Znači, manji a češći obroci, bez mnogo začina i manje kafe Wink
Nazad na vrh Ići dole
Jecis

Jecis


Broj poruka : 21
Points : 22331
Reputation : 0
Datum upisa : 26.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Vicenza,Italy

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyNed Mar 04, 2012 11:32 pm

Ja imam gorusicu vec neko vreme i pojacana je uvece kad legnem,hranim se zdravo,vise puta dnevno ruckam,pijem jednu kaficu dnevno i to ne onu od 2 dl,vec malu,ali u mom slucaju opet je imam Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24596
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyNed Mar 04, 2012 11:43 pm

Uh mene je gorušica izludjivala... Non stop. Samo zbog nje i ustajanja noću ( očiglednö da nisam znala šta znaci nespavanje i šta me čeka Smile ) jedva sam čekala da se porodim...
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24596
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyNed Mar 04, 2012 11:45 pm

I da, pomogla mi je samo kisela voda i to HEBA. Drugo ništa.
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
strumfeta
Moderator
strumfeta


Broj poruka : 309
Points : 22797
Reputation : 0
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 36
Lokacija : Negde...tu...iza duge :)

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyPon Mar 05, 2012 2:48 am

ja sam imala gorusicu uzasnu u 8 i 9 mesecu trudnoce, ludela sam od nje i nalevala se obicnom vodom jedino mi je ona kao malo pomagala, drugo nista.
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22841
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyPon Mar 05, 2012 3:44 am

E da, sad sam se setila-kad god sam osetila gorušicu-uzimala sam gutljaj,dva Donat vode. Ima ukus kuvanih jaja Very Happy fuj, ali mi je istog trenutka pomagala.
Jecis ne znam da li ima te vode kod vas Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Jecis

Jecis


Broj poruka : 21
Points : 22331
Reputation : 0
Datum upisa : 26.02.2012
Godina : 37
Lokacija : Vicenza,Italy

Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... EmptyPon Mar 05, 2012 8:18 am

Ne znam,nisam cula da ovde ima,ja grickam bademe i oni mi trenutno pomazu..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ta dosadna gorušica... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ta dosadna gorušica...   Ta dosadna gorušica... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ta dosadna gorušica...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: POSTAĆU MAMA :) :: Neugodnosti u trudnoći-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.