Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 Jedno od najcescih pitanja - da li moja beba dobija dovoljno mleka?

Ići dole 
AutorPoruka
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24501
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Jedno od najcescih pitanja - da li moja beba dobija dovoljno mleka?   Empty
PočaljiNaslov: Jedno od najcescih pitanja - da li moja beba dobija dovoljno mleka?    Jedno od najcescih pitanja - da li moja beba dobija dovoljno mleka?   EmptyPon Apr 16, 2012 3:09 am

U PRVIH 6 NEDELJA
PORAST TEŽINE: U toku prvih nekoliko dana od rođenja očekivano je da će beba da izgubi do 10% od porođajne težine.
Koliko je vremena potrebno da se beba vrati na težinu sa rođenja?
Za očekivati je da se težina sa rođenja vrati u prve dve nedelje po rođenju mada najveći broj beba uspe da povrati ovu težinu i ranije.
BROJ MOKRIH PELENA: 5-6 mokrih pelena (posle prve nedelje starosti bebe)
Beba kreće sa jednom mokrom pelenom na dan da bi na kraju prve sedmice došla do 5-6 mokroh pelena u 24 sata.
Šta je to mokra pelena? Koliko količinski beba treba da piški?
Uzmite jednu nekorišćenu pelenu i sipajte u nju 40-50ml vode. To je količina koja je prosek jedne mokre pelene. Neke bebe piške češće pa samim tim i količina bude manja a druge ređe pa količina bude neznatno veća.
Kako treba da izgleda bebin urin?
Urin je svetle boje i blagog mirisa.
BEBINA STOLICA (KAKA): 3-4 pelene posle 4. dana
Bebina stolica (kaka) u najvećem broju slučajeva posle izbacivanja mekonijuma ima zlatno žutu boju, kašasta je i ponekad se u njoj vide bela zrnca od mleka.
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
 
Jedno od najcescih pitanja - da li moja beba dobija dovoljno mleka?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Sex za jedno vece?
» Curenje mleka
» Kako do vise mleka?
» Sta kad beba ugrize?
» Kako tepate jedno drugom?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: Dete :: Nas mali čovek :: Dojenje-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.