Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
UN@
Admin
UN@


Broj poruka : 960
Points : 24506
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Empty
PočaljiNaslov: 2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)   2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) EmptySre Feb 01, 2012 10:01 am

Drugi trimestar

Ukoliko ste početkom trudnoće imali mučninu i povraćali ste, tegobe polako počinju da se smanjuju. Počinjete značajnije da osećate glad, a Vaše dojke se polako uvećavaju. Desni počinju da oticu uz povremena krvavljenja iz njih. Ukoliko ste iz nekog razloga propustili da uradite prvi UZ pregled uz merenje nabora na vratu Vaše bebe, uz određivanje nivoa slobodnog beta HCGa i PAPP-a, a sve u cilju određivanja Vašeg rizika za rađanje deteta sa hromozomopatijom, možete da uradite drugi test - određivanje nivoa alfa feto proteina, slobodnog estriola i beta HCGa u Vašoj krvi. Ukoliko je rizik visok, možete uraditi amniocintezu - vađenje plodove vode i ustanoviti da li beba ima normalne hromozome.Sledeći ultrazvučni pregled radite u periodu lzmeđu 20 i 22 nedelje, kada se beba detaljno pregleda.Ukažite lekaru na sve smetnje i probleme uključujući i proširenja vena na nogama, otoke nogu i šuljeve. Počev od 20.nedelje ukoliko ste prvorotka ili od 18 ukoliko ste već rađali počećete da osećate vašu bebu. Prvo veoma slabo a onda sve intenzivnije. U ovoni periodu Vaša koža na pojedinim mestima postaje tamnija.Potrebne analize u ovom periodu:-krvna slika, urin, šecer u krvi-ukoliko ste Rh negativni, a otac deteta Rh pozitivan, proverite antitela u krvi-merenje pritiska-praćenje telesne mase


2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Drugi
Nazad na vrh Ići dole
https://maminsvet.forumsr.com
B.mama

B.mama


Broj poruka : 2
Points : 22197
Reputation : 0
Datum upisa : 02.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Tu u okolini

2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Empty
PočaljiNaslov: Re: 2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)   2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) EmptyPet Mar 09, 2012 9:40 pm

Ja sam u 17 pa imam mucnine Crying or Very sad valjda ce do 9 mececa da prodju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
SuperMom
Admin
SuperMom


Broj poruka : 75
Points : 22330
Reputation : 0
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 39
Lokacija : Faro

2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Empty
PočaljiNaslov: Re: 2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)   2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) EmptyPet Mar 09, 2012 10:36 pm

B.mama ::
Ja sam u 17 pa imam mucnine Crying or Very sad valjda ce do 9 mececa da prodju Very Happy

hehehehe trebalo bi Smile mada moja drugarica je skoro celu trudnocu imala mucnine, a ja eto uopste... sve zavisi... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin
Majček


Broj poruka : 373
Points : 22751
Reputation : 0
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 36
Lokacija : U maminom svetu :)

2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Empty
PočaljiNaslov: Re: 2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)   2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) EmptySub Mar 10, 2012 2:17 am

B.mama jeste li saznali pol bebice? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Empty
PočaljiNaslov: Re: 2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)   2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
2.tromesecje ( 14 - 26.nedelja trudnoce)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 1. tromesečje ( 1 - 13 nedelja trudnoce )
» 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )
» Simptomi trudnoce
» Znaci trudnoće
» Saopstavanje trudnoce i reakcije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: POSTAĆU MAMA :) :: Tromesečja-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.