Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!
Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)
 
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

 

 Dijagnostička laparoskopija

Ići dole 
AutorPoruka
me_

me_


Broj poruka : 28
Points : 22090
Reputation : 0
Datum upisa : 29.03.2012
Godina : 40

Dijagnostička laparoskopija Empty
PočaljiNaslov: Dijagnostička laparoskopija   Dijagnostička laparoskopija EmptyČet Apr 05, 2012 6:32 am

Dijagnostička laparoskopija omogućuje uvid u stanje organa genitalnog sustava žene te njihovu funkciju. Tom prilikom mogu se utvrditi anomalije uterusa, izgled jajovoda i njihova prohodnost, nedostatak pojedinih organa, prisutnost funkcionalnih cista, dobroćudnih i malignih tumora, upalne bolesti te izvanmaternične trudnoće. Vrlo često se koristi u utvrđivanju uzroka akutne i kronične boli u zdjelici.

U obradi i liječenju neplodnosti laparoskopija zauzima glavno mjesto. Omogućuje uvid u stanje maternice, jajovoda te jajnika. U liječenju se ponajprije koristila kod aspiracije jajnih stanica tijekom oplodnje izvan tijela, podvezivanja jajovoda u svrhu trajne kontracepcije te liječenja izvanmaternične trudnoće. Krajem stoljeća postala je uobičajena kirurška metoda odstranjenja cista i tumora na jajnicima, tumora maternice (mioma), korekcije jajovoda i rezanja priraslica te liječenja nevoljnog otjecanja mokraće. Najnoviju primjenu dobila je u procjeni stanja zloćudnih bolesti jajnika, njihovoj proširenosti na okolne organe i limfne čvorove.


Mene osobno nije ništa boljelo, lijepo su me potpuno uspavali, obavili sve i mjesec dana polje ostadoh trudna Very Happy

Napomena, 2-3 mj. morate se paziti (štititi od trudnoće) poslje ; )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admincentar.net/mybb/
 
Dijagnostička laparoskopija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: Želim bebu-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.